ˆ

Ogłoszenia

Drukuj informację

Szczegóły informacji

Oferta Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Oddziału Terenowego w Świebodzinie

Data wprowadzenia informcji do BIP: 2017-11-09 13:14:22 Informacja ogłoszona dnia 2017-11-09 13:19:16 przez Joanna Relich, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Oddział Terenowy w Świebodzinie złożyło do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ofertę na zadanie pn.: „Wsparcie utrzymania trzeźwości osób bezdomnych województwa lubuskiego”,  które realizowane będzie w okresie od 20 listopada 2017 r. do 20 grudnia 2017 r.
Zadanie zgłoszone przez organizację spełnia łącznie wszystkie warunki określone w art. 19a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
W ramach zadania publicznego organizacja zamierza prowadzić działania motywujące osoby bezdomne do rozwoju i utrzymania trzeźwości. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Oddział Terenowy w Świebodzinie, prowadząc noclegownię na terenie miasta Świebodzin w każdy piątek organizuje spotkania w ramach Coffee House. Polegają one na rozmowie, dzieleniu się sukcesami w utrzymaniu trzeźwości i w asertywnych postawach. Oferent w trakcie trwania zadania przeprowadzi w oparciu o pracę wolontariacką 4 sesje terapeutyczne trwające po 3 godziny, które odbędą się co piątek. Uzupełnieniem działań realizowanych przez Stowarzyszenie do utrzymania bezdomnych w trzeźwości jest zakup kompletu łóżek dla 10 osób bezdomnych. Zgodnie z regulaminem noclegowni tylko osoby trzeźwe mogą wnioskować o nocleg. Podwyższenie standardu noclegowni, poprawi komfort przebywania osób bezdomnych w noclegowni, a tym samym zmotywuje nowe osoby do korzystania z niej oraz będzie elementem socjalizacyjnym. Transport, rozładunek oraz wniesienie kompletu łóżek do noclegowni został wykazany w zadaniu jako wkład osobowy, na podstawie porozumienia o wykonywaniu świadczenia wolontarystycznego.
Zarząd Województwa Lubuskiego w dniu 9 listopada br. pozytywnie rozpatrzył ofertę Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego Oddziału Terenowego w Świebodzinie i zarekomendował zadanie do dofinansowania w wysokości 10.000 zł.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Urząd Marszałkowski
Osoba, która wytworzyla informację: Joanna Relich Data wytworzenia informacji: 2017-11-09 00:00:00
Osoba, która odpowiada za treść: Izabela Kumor - Pilarczyk Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Data wprowadzenia do BIP 2017-11-09 13:14:22
Wprowadził informację do BIP: Joanna Relich Data udostępnienia informacji: 2017-11-09 13:19:16
Osoba, która zmieniła informację: Joanna Relich Data ostatniej zmiany: 2018-02-15 12:18:39
Artykuł był wyświetlony: 931 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu