ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Otwarty konkurs na wsparcie w 2024 roku realizacji zadań publicznych Województwa Lubuskiego na rzecz rozwoju, w tym rozwoju obszarów wiejskich realizowanych na obszarze Rodzinnych Ogródków Działkowych w województwie lubuskim.

Informacja ogłoszona dnia 2024-01-09 11:04:32 przez Anna Budna, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

Zarząd Województwa Lubuskiego
na podstawie art. 11 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 571) ogłasza otwarty konkurs na wsparcie w 2024 roku realizacji zadań publicznych Województwa Lubuskiego na rzecz rozwoju, w tym rozwoju obszarów wiejskich realizowanych na obszarze Rodzinnych Ogródków Działkowych w województwie lubuskim.
 
I. Cele konkursu:
Celem konkursu jest wyłonienie ofert na realizację zadań publicznych Województwa Lubuskiego na rzecz rozwoju, w tym rozwoju obszarów wiejskich realizowanych na obszarze Rodzinnych Ogrodów Działkowych w województwie lubuskim, o którym mowa w „Programie współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2024 roku”.
Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych w rozumieniu art. 3 ust. 2 oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie – zwanych dalej oferentem lub podmiotami Programu (o których mowa w Programie współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi).

II. Rodzaj zadań i wysokość środków publicznych przeznaczonych na ich realizację:Zgodnie z „Programem współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2024 roku”, planowane jest wsparcie zadań w ramach działania na rzecz rozwoju, w tym rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubuskim realizowanych na obszarze Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
Inicjatywa ma na celu promowanie działań związanych z zaspokajaniem socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa, a zwłaszcza rodzin z dziećmi, emerytów, rencistów i niepełnosprawnych, poprzez kształtowanie warunków dla prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, efektywnego wykorzystania potencjałów obszarów zielonych oraz promowania działań wspierających tworzenie warunków dla rozwoju kapitału społecznego, a także integracji społecznej.
Ze środków budżetu Województwa mogą być dofinansowane zadania na rzecz ROD z przeznaczeniem na:
1.    budowę, odbudowę, przebudowę, rozbudowę, modernizację, odnowę lub remont na terenie danego ROD infrastruktury ogrodowej, w szczególności dróg ogrodowych, parkingów, alejek, sieci wodociągowej lub elektrycznej, oświetlenia, ogrodzenia, monitoringu, domów działkowca, hydroforni, a także na zakup innych urządzeń przeznaczonych do wspólnego używania przez osoby korzystające z działek oraz służące do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania ROD;
2.    ulepszenie ładu przestrzennego, zieleni i zadrzewienia na terenach ogólnodostępnych danego ROD, np.: organizowanie, budowa lub odbudowa, przebudowa, rozbudowa, adaptacja, modernizacja, odnowa, rewitalizacja i zmiana aranżacji oraz utrzymanie istniejących terenów zielonych tj.: zieleńców, alei drzew i krzewów, trawników, stawów, oczek i cieków wodnych, oraz budowa systemów deszczowych;
3.    organizowania, budowy, odbudowy, przebudowy, rozbudowy, adaptacji, modernizacji, odnowy, rewitalizacji, remontu obiektów, miejsc, instalacji i infrastruktury na terenie danego ROD służących użyteczności publicznej dla ogółu społeczności lokalnej, wraz z zakupem (w tym inwestycyjnym) wchodzącego w ich skład wyposażenia, które pełnią funkcje sportowe i rekreacyjne, w tym: boisk sportowych wielofunkcyjnych, siłowni zewnętrznych, ścieżek rowerowych, placów sportowo-rekreacyjnych, deptaków, skwerów, wiat rekreacyjnych, zadaszeń i placów zabaw.
Na realizację ww. zadania przeznaczono środki w wysokości 300 000 zł.
Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść 20 000 zł.
 

III. Zasady przyznawania dotacji:
1.   Zlecenie zadania i udzielenie dotacji następuje z odpowiednim zastosowaniem przepisów art. 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 571).
2.    Wysokość dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku oferentowi przysługuje prawo negocjowania zmniejszenia zakresu rzeczowego zadania, poprzez dostarczenie aktualizacji oferty lub rezygnacja z jego realizacji.
3.    O dotację na realizację zadania publicznego mogą ubiegać się podmioty Programu, których cele statutowe są zgodne z działaniem wyszczególnionym w ogłoszeniu o konkursie.
4.    Zarząd Województwa Lubuskiego może odmówić podmiotowi Programu wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania umowy w przypadku, gdy okaże się, iż rzeczywisty zakres realizowanego zadania znacząco odbiega od opisanego w ofercie, podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do czynności prawnych, zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną lub finansową oferenta, lub w przypadku niedostarczenia wymaganych aktualizacji w terminie pozwalającym na przygotowanie i podpisanie umowy.
5.    W razie zmiany sytuacji prawnej i/lub pogorszenia kondycji finansowej podmiotu Programu przed podpisaniem umowy, realizator Programu może żądać od tego podmiotu dodatkowych dokumentów celem zweryfikowania jego możliwości prawidłowego wykonania zadania (w szczególności potwierdzenia opłacania należności z tytułu zobowiązań podatkowych i/lub z tytułu składek  na ubezpieczenia społeczne).
6.    Procedura udzielenia dotacji na realizację zadań publicznych będzie zgodna z przepisami:
a)    Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 571),
b)    Regulaminu postępowania w sprawach o udzielenie dotacji na realizację zadań publicznych Województwa Lubuskiego określonych w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, przyjętego uchwałą nr 371/5274/23 Zarządu Województwa Lubuskiego z dnia 6 grudnia 2023 roku,
c)    Programu współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2024 roku przyjętego uchwałą Nr LIX/907/23 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 27 listopada 2023 roku.
7.    Zadanie musi mieć zasięg co najmniej regionalny, tj. obejmować swym zasięgiem co najmniej dwa powiaty, np. poprzez promocję zadania na terenie województwa lubuskiego, realizację, oddziaływanie bądź adresatów zadania. Podmiot Programu zobowiązany jest zawrzeć tę informację w ofercie. Brak takiej informacji, spowoduje odrzucenie oferty na etapie oceny formalnej bez możliwości uzupełnienia.
8.    Oferent zobowiązany jest do wypełnienia pkt III.6 oferty, dotyczącego zakładanych rezultatów  realizacji zadania publicznego. Niedotrzymanie tego obowiązku spowoduje odrzucenie oferty  ze względów formalnych. Ponadto w ofercie należy wskazać jasno definiowalne, policzalne rezultaty  tzw. twarde (ilościowe).

IV. Termin i warunki realizacji zadania:
1.    Konkurs obejmuje zadania, które realizowane będą od dnia 1 marca 2024 roku do dnia 31 grudnia 2024 roku z zastrzeżeniem, że szczegółowe terminy realizacji zadania określone zostaną w umowie.
2.    Decyzja Zarządu Województwa Lubuskiego w sprawie szczegółowego podziału środków jest podstawą do zawarcia umów z oferentami.
3.    Od decyzji Zarządu Województwa Lubuskiego w sprawie wyboru oferty i udzielenia dotacji nie ma zastosowania tryb odwoławczy.
4.    Oferent może odstąpić od podpisania umowy w przypadku przyznania dotacji w kwocie niższej niż wskazana w ofercie. W takim przypadku oferent zobowiązany jest do powiadomienia zleceniodawcy o swojej decyzji w terminie 7 dni od zamieszczenia informacji o wynikach konkursu.
5.    Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością, zgodnie z zawartą umową oraz obowiązującymi standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
6.    Oferent wydatkuje przyznaną dotację w trybie konkursowym, po podpisaniu umowy z Województwem Lubuskim.
7.    Termin wykorzystania dotacji, określony zostanie w umowie o wsparcie realizacji zadania.
8.    Wymagany jest jakikolwiek udział innych środków finansowych (innych niż dotacja) w realizowanym zadaniu, w tym: środki finansowe własne i/lub środki finansowe z innych źródeł publicznych.
9.    Nie dopuszcza się możliwości wykazania wkładu własnego niefinansowego (osobowego i rzeczowego) oraz świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania w ofercie w kalkulacji przewidywanych kosztów. Dopuszcza się natomiast możliwość opisania w ofercie poniesienia wkładu osobowego i/lub przy realizacji zadania.
10.    Dotacja nie może być wykorzystana na:
a)    wydatki powstałe przed datą rozpoczęcia zadania publicznego określonego w umowie o udzielenie dotacji,
b)    wydatki powstałe po dacie zakończenia realizacji zadania publicznego określonego w umowie o udzielenie dotacji, z uwzględnieniem terminu 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania publicznego, nie później jednak niż do dnia 31 grudnia 2024 roku,
c)    pokrycie kosztów statutowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją zadania.
11.    Środki z przyznanej dotacji mogą być wydatkowane wyłącznie na pokrycie wydatków, które:
a)    zostaną przewidziane w ofercie, uwzględnione w zaktualizowanym zestawieniu kosztów realizacji zadania stanowiącym załącznik do umowy zawartej pomiędzy oferentem a Województwem Lubuskim,
b)    spełniają wymogi racjonalnego oszczędnego gospodarowania środkami publicznymi z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów,
c)    zostały faktycznie poniesione w terminie określonym w umowie,
d)    są poparte stosownymi dokumentami, w szczególności zostały wykazane w dokumentacji finansowej oferenta.
12.    Za koszty, których nie można sfinansować z przyznanej dotacji, uznaje się w szczególności koszty:
a)    niezwiązane bezpośrednio z realizacją zadania,
b)    z tytułu opłat i kar umownych,
c)    poniesione na przygotowanie oferty,
d)    zakupu nieruchomości,
e)    rezerwy na pokrycie przyszłych strat i zobowiązań,
f)    działalności gospodarczej podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego,
g)    zobowiązania z tytułu pożyczki, kredytu lub wykupu papierów wartościowych oraz koszty obsługi zadłużenia, jak również odsetki z tytułu niezapłaconych w terminie zobowiązań,
13.    Dopuszcza się dokonywanie przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów określonymi w zestawieniu kosztów realizacji zadania, wtedy, gdy nie nastąpiło zwiększenie tego wydatku o więcej niż 50,00%.
14.    Termin wykorzystania dotacji polegający na spłacie zobowiązań zaciągniętych w trakcie realizacji zadania publicznego, określony zostanie w umowie o wsparcie realizacji zadania, nie będzie on jednak późniejszy niż do 31 grudnia 2024 roku.
15.    Inne środki finansowe, tj. środki finansowe własne, środki finansowe z innych źródeł publicznych i pozostałe związane z realizacją zadania publicznego, określone w ofercie lub korekcie, podlegają wykorzystaniu na wydatki od dnia rozpoczęcia zadania, zgodnie z harmonogramem zawartym w ofercie, nie wcześniej niż przed 1 kwietnia 2024 roku, poprzez ich zapłatę w terminie określonym w umowie o wsparcie realizacji zadania publicznego, z uwzględnieniem terminu 14 dni od dnia zakończenia realizacji zadania publicznego, nie później jednak niż do dnia 31 grudnia 2024 roku.
16.    Oferent zobowiązany jest do wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację zadania.
17.    Oferent zobowiązuje się zapewnić dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie realizowanych zadań z uwzględnieniem minimalnych wymagań zgodnie z ustawą (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2240) o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

V. Termin i warunki składania ofert:
1.    Każda oferta winna zostać przygotowana za pomocą aplikacji Generator eNGO, dostępnej na stronie – https://lubuskie.engo.org.pl. Oferta zapisana w aplikacji Generator eNGO nie powinna być otwierana i modyfikowana w innych aplikacjach, gdyż powoduje to zmianę sumy kontrolnej oferty, uniemożliwiając jej weryfikację formalną.
2.    Ofertę, w wersjach, o których mowa w ust. 4 lit. a) i lit. b), należy złożyć w terminie do 31 styczna 2024 roku.
3.    Ogłoszenie zostanie zamieszczone:
a)    w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego;
b)    na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego  www.lubuskie.pl;
c)    w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego przy ul. Podgórnej 7 w Zielonej Górze;
d)    w Generatorze eNGO.
4.    Ofertę realizacji zadania publicznego należy złożyć w dwóch wersjach o tej samej, spójnej sumie kontrolnej:
a)    w wersji elektronicznej w aplikacji Generator eNGO dostępnej na stronie https://lubuskie.engo.org.pl/
b)    w wersji papierowej wygenerowanej z wersji elektronicznej w pliku PDF.
5.    Oferty w wersji papierowej należy składać, z dopiskiem „Otwarty konkurs ofert Rodzinne Ogrody Działkowe”, w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7, w siedzibie Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Zielonej Górze przy ul. Zjednoczenia 104A, w sekretariacie Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Mościckiego 6 lub korespondencyjnie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra.
6.    Dopuszcza się złożenie oferty na elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 57 z późn. zm.), po uprzednim wygenerowaniu z wersji elektronicznej na stronie www.lubuskie.engo.org.pl  podpisanej za pomocą podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego lub podpisu osobistego za pomocą e-dowodu, które przesyła się w formie dostępnej, zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 2240), w formacie PDF.
7.    O terminie złożenia oferty w wersji elektronicznej decyduje data zatwierdzenia wysłania oferty w aplikacji Generator eNGO.
8.    O terminie złożenia oferty wysłanej za pośrednictwem operatora pocztowego decyduje data stempla pocztowego, w przypadku firmy kurierskiej data dostarczenia przesyłki, w przypadku oferty złożonej osobiście data wpływu do siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
9.    Wersję elektroniczną oferty należy złożyć poprzez Generator eNGO najpóźniej do godz. 15:30 ostatniego dnia naboru wniosków.
10.    W ramach niniejszego otwartego konkursu ofert dany podmiot może złożyć tylko jedną ofertę. W przypadku gdy dany podmiot złoży więcej niż jedną ofertę, dotacja nie zostanie udzielona na żadne z zadań objętych tymi ofertami.
11.    Obowiązek sporządzenia kompletnej oferty spoczywa na oferencie.
12.    Do oferty należy dołączyć:
a)    akt prawny regulujący zadania, strukturę organizacyjną i sposób działania podmiotu Programu (np. statut, regulamin) potwierdzony za zgodność z oryginałem;
b)    w przypadku podmiotów Programu nie wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego, kopię aktualnego wypisu z ewidencji prowadzonej przez właściwego starostę, prezydenta lub ARiMR (odpis musi być zgodny z aktualnym stanem faktycznym i prawnym, niezależnie od tego, kiedy został wydany);
c)    upoważnienie do reprezentowania podmiotu i zaciągania zobowiązań, jeżeli wynika to ze statutu;
d)    w przypadku oddziału terenowego podmiotu Programu składającego ofertę, pełnomocnictwo zarządu głównego dla przedstawicieli ww. oddziału do składania w imieniu tego podmiotu Programu oświadczeń woli.
13.    Podmioty Programu, których oferty będą posiadały braki formalne, w szczególności: niekompletne pod względem wymaganych załączników, bez kompletu wymaganych podpisów, potwierdzenia za zgodność oraz zawierające oczywiste omyłki rachunkowe, będą miały możliwość ich jednokrotnego uzupełnienia w terminie 5 dni roboczych od dnia ich poinformowania w sposób pisemny bądź drogą mailową.
14.    Nie uzupełnienie braków w ciągu 5 dni roboczych będzie skutkować formalnym odrzuceniem oferty.
15.    Uzupełnioną ofertę należy złożyć zgodnie z trybem określonym w pkt. V.1-9 niniejszego ogłoszenia.
16.    Oferty złożone niezgodnie z dyspozycją w pkt. V.4-6, złożone po terminie lub przez podmioty nieuprawnione do udziału w konkursie, zostaną odrzucone na etapie oceny formalnej.
 
VI. Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania wyboru ofert:
1.    Tryb: złożone oferty będą oceniane przez pracownika merytorycznego Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, a następnie opiniowane przez komisję konkursową, powołaną przez Zarząd Województwa Lubuskiego. Ostateczną decyzję o wyborze oferty i przyznaniu bądź odmowie przyznania dotacji podejmie Zarząd Województwa Lubuskiego. Od decyzji Zarządu w sprawie wyboru oferty i udzielenia dotacji nie ma zastosowania tryb odwoławczy.
2.    Termin: wybór ofert dokonany zostanie w terminie do 45 dni od dnia ostatecznego terminu składania ofert.
3.    Kryteria stosowane przy wyborze ofert:
Kryteria formalne:
- oferta złożona w prawidłowy sposób: w wersji elektronicznej za pośrednictwem aplikacji Generator eNGO oraz w wersji papierowej (zgodność sumy kontrolnej na wersji papierowej i elektronicznej),
- podmiot Programu składający ofertę spełnia wymogi formalne określone w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 571),
- oferta złożona w terminie określonym w niniejszym ogłoszeniu,
- zadanie publiczne wpisuje się w cele konkursu,
- dofinansowanie z dotacji ujęte w ofercie nie przekracza kwoty 20 000 zł,
- realizacja zadania w terminach określonych w ogłoszeniu,
- jakikolwiek udział innych środków finansowych (innych niż dotacja) w realizowanym zadaniu, w tym: środki finansowe własne i/lub środki finansowe z innych źródeł publicznych,
- brak wkładu własnego niefinansowego (osobowego i/lub rzeczowego) oraz świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania,
- wypełniony pkt III.6 oferty, dotyczący zakładanych rezultatów  realizacji zadania publicznego,
- zadanie publiczne musi mieć charakter co najmniej regionalny, tj. obejmuje swym zasięgiem co najmniej dwa powiaty (poprzez promocję zadania na terenie województwa lubuskiego, realizację, oddziaływanie bądź adresatów zadania, itp.),
- oferta przedłożona wraz z wymaganymi załącznikami,
- wersja papierowa oferty, w przypadku braku pieczątki imiennej, podpisana czytelnie przez osobę lub osoby upoważnione do składania oświadczeń woli.
Kryteria merytoryczne:
- rzetelność przedstawionego syntetycznego opisu zadania, w tym miejsca jego realizacji, potrzeb wskazujących na celowość wykonania zadania publicznego wraz z opisem sposobu rozwiązywania problemów/zaspakajania potrzeb grupy docelowej oraz komplementarność z innymi działaniami podejmowanymi przez organizację lub inne podmioty,
- rzetelność opisu zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego, w tym opisu bezpośrednich efektów realizacji zadania oraz rzetelność opisu dodatkowych informacji dotyczących rezultatów, które powinny być wskazane w sposób mierzalny i policzalny oraz sposobu ich monitorowania,
- rzetelność przedstawionego opisu działań i harmonogramu, w tym opisu poszczególnych działań w zakresie realizacji zadania, spójność działań z opisem i kosztorysem, zgodność terminu rozpoczęcia i zakończenia zadania z poszczególnymi działaniami,
- waga, ranga realizowanego zadania, w tym m.in.: proponowana promocja projektu, w tym sposoby informowania o współfinansowaniu ze środków Województwa Lubuskiego.
Kryteria finansowe:
- rzetelność i przejrzystość zestawienia kosztów, w tym: zasadność wydatków, spójność wydatków z opisem oraz planem i harmonogramem, racjonalne przedstawienie budżetu zadania, właściwe użycie rodzaju miar,
- udział innych środków finansowych w realizowanym zadaniu, w tym: środki finansowe własne, świadczenia pieniężne od odbiorców zadania publicznego, środki finansowe z innych źródeł publicznych, pozostałe,
Kryteria organizacyjne:
- zasoby kadrowe (przewidywane do zaangażowania przy realizacji zadania, w tym kwalifikacje osób oraz ich sposób zaangażowania w realizację poszczególnych działań, z uwzględnieniem wolontariuszy oraz członków organizacji świadczących pracę społecznie), rzeczowe i finansowe oferenta, które będą wykorzystywane do realizacji zadania,
- dotychczasowe doświadczenia oferenta w realizacji zadań publicznych,
- dotychczasowe doświadczenia Samorządu Województwa Lubuskiego ze współpracy z oferentem, w tym rzetelność, terminowość wykonania zadań i prawidłowość rozliczenia otrzymanych na ten cel środków finansowych.
4.    Maksymalnie oferta może otrzymać 100 pkt.
Maksymalna liczba punktów dla poszczególnych kategorii kryteriów:
- kryteria merytoryczne: 50 pkt,
- kryteria finansowe: 40 pkt,
- kryteria organizacyjne: 10 pkt.
5.    Za ofertę zaopiniowaną pozytywnie uważa się każdą, która uzyska minimum 60 pkt. W ramach kryteriów wyboru opisanych w pkt. VI niniejszego ogłoszenia, w oparciu o „Kartę oceny zadania”
6.    Nie wszystkie oferty, które uzyskały w ocenie realizatora Programu nie mniej niż 60 punktów muszą uzyskać dotację.
7.    Wzór karty oceny zadania stanowi załącznik nr 1 do ogłoszenia.
8.    Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego  www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.lubuskie.pl oraz w siedzibie Urzędu w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń.
9.    Nie przewiduje się indywidualnego powiadamiania oferentów o wynikach konkursu. Informacja o przyznaniu dotacji lub odrzuceniu oferty będzie widoczna po zalogowaniu w aplikacji Generator eNGO.
 
VII. Przekazane dotacje na realizację na rzecz rozwoju, w tym rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubuskim.

Rok 2022 r. Kwota 0,00 zł 
Rok 2023r. Kwota 382 642,44 zł

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Urząd Marszałkowski
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2024-01-09
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Arkadiusz Dąbrowski
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2024-01-09 11:02:27
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Anna Budna
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2024-01-09 11:04:32
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Anna Budna
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2024-01-09 20:19:59
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
772 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony