ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Informacje Bieżące

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

II posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem strony samorządowej.

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2018-12-17 08:37:12 przez Radosław Pająk

Akapit nr - brak tytułu

W dniach 5-6 listopada 2018 r. odbyło się II posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie lubuskim pod przewodnictwem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak.
 
Przewodnim tematem pierwszego dnia obrad była infrastruktura kolejowa i drogowa w województwie lubuskim. Dostępność transportowa naszego regionu jest jednym z priorytetów mających ogromny wpływ na rozwój całego województwa, stąd też kontynuacja tematu, który poruszony był na posiedzeniu WRDS w województwie lubuskim w marcu br. Informacje Członkom Rady zaprezentowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz PKP PLK S. A.
 
Drugi dzień obrad poświęcony był szkolnictwu wyższemu i zawodowemu w województwie lubuskim. W ramach tematu przedstawione zostały kierunki rozwoju szkolnictwa wyższego w województwie lubuskim oraz diagnoza stanu i perspektyw rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie lubuskim w perspektywie finansowej RPO Lubuskie 2020. Do udziału zaproszono także przedstawicieli wyższych uczelni naszego województwa, tj.: Uniwersytetu Zielonogórskiego, Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim AWF im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. W posiedzeniu wzięli również udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego powstała na wniosek reprezentowanych organizacji pracodawców oraz reprezentowanych organizacji pracowników zgodnie z ustawą o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu z 24 lipca 2015 roku. Jest to regionalna instytucja dialogu społecznego w Polsce, która zastąpiła działającą dotychczas Wojewódzką Komisję Dialogu Społecznego. Tworzenie oraz zapewnienie funkcjonowania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego jest zadaniem z zakresu administracji rządowej, zleconym marszałkom województw.
Galeria zdjęć: II posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego pod przewodnictwem strony samorządowej 5-6.11.2018 r.
« powrót do poprzedniej strony